Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу в закладі освіти
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19
Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)
1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).
3. Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.
4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.
5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу
- Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
- Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
- Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
- Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
План заходів щодо реалізації норм Закону України «Про запобігання та протидію насильству» у Степнянському закладі повної загальної середньої освіти на 2019-2020 роки
- Обговорено на засіданні методоб’єднання класних керівників закон №5294 Про запобігання та протидію домашньому насильству.
- Проведено консультації для батьків щодо реалізації цього закону на засіданні батьківського педвсеобучу.
- Проведено бесіди з учнями: «Побутовий терор», «Види домашнього насильства», «Як реагувати на домашнє насильство».
- Інформація щодо запобігання домашнього насильства висвітлена в куточку правознавства.
- Заплановано відвідати сім’ї різних категорій учнів з метою обстеження побутових умов та виявлення ознак домашнього насильства.
- Проведено дискусію з учнями на тему «Звідки виникає домашнє насильство?»